Terapia online

Psychoterapia online

Jednym z kluczowych aspektów psychoterapii jest osobiste spotkanie w ramach relacji terapeutycznej.

Czasami jednak bezpośredni kontakt z terapeutą w gabinecie terapeutycznym jest niemożliwy. Na przykład wtedy, gdy osoba przebywa za granicą, jest w szpitalu, lub z różnych uzasadnionych powodów zdrowotnych nie może opuścić domu.

W takiej sytuacji warto rozważyć – czy bardziej korzystne jest odłożenie rozpoczęcia terapii lub przerwanie jej do czasu, gdy osobiste spotkanie w gabinecie będzie możliwe – czy może jednak warto rozpocząć bądź kontynuować terapię zdalnie (mimo świadomości różnego rodzaju ograniczeń) przy pomocy odpowiedniego komunikatora.

Istotne jest, żeby omawiać z psychoterapeutą zarówno techniczne aspekty, jak i psychiczne uwarunkowania (w tym znaczenie terapii online dla relacji terapeutycznej) takiej formy kontaktu.

Z naszej strony dbamy o dobrą jakość techniczną sesji online. Posługujemy się komunikatorami zapewniającymi połączenie dźwiękowe i obraz z kamery lub w uzasadnionych przypadkach zwykłym połączeniem telefonicznym.

Jeśli potrzebujesz konsultacji lub psychoterapii online, skontaktuj się bezpośrednio z jednym z następujących psychoterapeutów: Andrzej Miziołek, Kateryna Błaszczak, Wiesław Błaszczak, Stanisław Oziemski.