Psychoterapia Ursynów

psychoterapia ursynów warszawa

Konsultacje psychologiczne

Jeżeli nie masz pewności, czy potrzebna jest Ci psychoterapia albo zastanawiasz się nad wyborem formy i rodzaju psychoterapii – zapraszamy na psychologiczną konsultację diagnostyczną. Przedstawimy Ci różne możliwości i odpowiemy na ewentualne pytania czy wątpliwości.

Proces konsultacji psychologicznej może zająć od jednej do trzech sesji.

Psychoterapia indywidualna

Psychoterapia indywidualna to spotkanie dwóch osób, osoby poszukującej pomocy (pacjenta/klienta) oraz osoby, która w oparciu o swe wykształcenie oraz własne doświadczenie życiowe takiej pomocy udziela (psychoterapeuta). W trakcie takich spotkań, poprzez relację z psychoterapeutą, pacjent/klient ma możliwość odreagowania emocjonalnego, poznania samego siebie – w tym źródeł swoich trudności oraz wewnętrznych zasobów – aktywnego ćwiczenia nowych form zachowania, np. radzenia sobie ze stresem czy wyzwaniami życiowymi.

Psychoterapia pary

Psychoterapia pary to spotkanie dwóch osób stanowiących parę (niekoniecznie będących małżeństwem) oraz psychoterapeuty. Osoby korzystające z psychoterapii pary mają możliwość indywidualnego oraz wspólnego zrozumienia tego co jest istotą kryzysu ich związku oraz z czego ten kryzys wynika. Ponadto osoby te mogą zadecydować, że potrzebują psychoterapii pary po to by:

  • zastanowić się wspólnie czy chcą dalej być ze sobą czy też nie;
  • rozstać się w sposób w miarę możliwości mało niszczący dla siebie i dla ewentualnych dzieci;
  • spróbować być razem ze sobą, być może jednak w inny sposób niż dotychczas.

Psychoterapia grupowa

W psychoterapii grupowej uczestniczy od sześciu do dwunastu osób oraz jeden psychoterapeuta, a czasami też jeden koterapeuta (drugi psychoterapeuta).

W Ośrodku „Konsonans” prowadzimy grupy psychoterapeutyczne oparte na procesie jak i grupy dla osób z doświadczeniem różnorakich traum (np. przemocy seksualnej, słownej, fizycznej; zaniedbania emocjonalnego, intelektualnego, fizycznego; strat ciąży – np. aborcji, poronienia).